Вы просматриваете: Главная > Статьи > "Київводоканал" вiдстояв придбання насосного обладнання — Строительный портал ПрофиДОМ

"Київводоканал" вiдстояв придбання насосного обладнання — Строительный портал ПрофиДОМ

"Київводоканал" вiдстояв придбання насосного обладнання — Строительный портал ПрофиДОМ

Насосне обладнання ПрАТ «АК «Київводоканал»» у 2019 р., придбане вiдповiдно до встановленої законом процедури в системi державних закупiвель Prozorro, встановлене на об’єктах життєзабезпечення. Законнiсть та вiдповiднiсть проведеної закупiвлi державним нормам пiдтверджує Державна аудиторська служба України. Зараз це обладнання в умовах ворожих обстрiлiв та пошкоджень iнфраструктури допомагає забезпечити постачання питної води у столицi.

Про це повiдомляє «Київводоканал» у вiдповiдь на опублiковану iнформацiю, що Київська мiська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт вiдносно двох посадовцiв «Київводоканалу» та керiвника пiдрядної органiзацiї за фактом привласнення бюджетних коштiв пiд час закупки насосiв.
У лютому 2022 р. СУ ГУ Нацiональної полiцiї в м. Києвi iнформувала про висунення пiдозри працiвникам «Київводоканалу» за закупку начебто неiснуючих насосiв у кiлькостi 16 штук. Такi висновки правоохоронцi зробили, керуючись тiєю логiкою, що в ходi обшуку вони не знайшли цi насоси на складах ПрАТ «АК «Київводоканал»». Зауважимо, що вказанi насоси були купленi за 2 роки до проведення слiдчих дiй та були встановленi на водопровiдних об’єктах пiдприємства для використання в роботi, про що правоохоронцiв поiнформували листом. Тож, маючи цю iнформацiю, шукати їх на складi пiдприємства i, тим бiльше, мотивувати цим пiдозру — щонайменше дивно.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, ще до вручення першої пiдозри у лютому минулого року пiдприємство надало письмовi пiдтвердження реального iснування цих насосiв та фото- i вiдеоматерiали. Запрошення «Київводоканалу» приїхати i переконатися в їх наявностi ще в лютому минулого року були проiгнорованi правоохоронцями. Натомiсть вони вручили пiдозри працiвникам «Київводоканалу», що дає пiдстави сумнiватись в неупередженостi та прозоростi ведення справи.
Майже цiлий рiк правоохоронцi нiяк не реагували на запрошення «Київводоканалу» взяти участь у спiльному оглядi всiх насосiв у мiсцях їх експлуатацiї. Це було зроблено лише в листопадi 2022 р., а процес — висвiтлений на сайтi «Київводоканалу» та у ЗМI. При цьому в умовах воєнного стану, постiйних загроз обстрiлiв i вiдключення електроенергiї «Київводоканал» зупинив дiючi водопровiднi об’єкти, щоб дiстати глибиннi насоси. Правоохоронцям була надана можливiсть переконатись, що обладнання вiдповiдає всiм технiчним характеристикам, за якими здiйснювали закупiвлi, а залученi експерти мали змогу провести вiдповiднi технiчнi експертизи.
Однак, коли пiдтвердилась необгрунтованiсть звинувачень у закупiвлi неiснуючого обладнання, працiвникам пiдприємства висунули пiдозру в завищенiй цiнi закупiвлi i привласненi коштiв. Нагадуємо, закупiвля проводилась за процедурою вiдкритих торгiв у системi Prozorro у встановленому Законом України порядку. Цi закупiвлi регулярно монiторить Державна аудиторська служба України на предмет дотримання законностi та правильностi проведення торгiв i жодних зауважень до процедури цiєї закупiвлi при монiторингу не надано.
«Київводоканал» та майже 7 тис. його працiвникiв щодня попри небезпеку вiйни виконують свою роботу, забезпечуючи киян життєво необхiдними послугами. Необгрунтованi пiдозри, обвинувачення та масовi виклики спiвробiтникiв на допити, якi останнiм часом рiзко почастiшали, вiдволiкають працiвникiв критичної iнфраструктури вiд їх прямих обов’язкiв та створюють психологiчний тиск. Це може напряму вплинути на роботу пiдприємства та на стабiльнiсть водопостачання мiста. Працiвники «Київводоканалу» розраховують на об’єктивне та неупереджене розслiдування, а не чергову спробу дискредитувати мiське пiдприємство.

Оставить комментарий