Вы просматриваете: Главная > Статьи > "Київтеплоенерго" не може вирiшити скандал з заборгованiстю — Будівельний портал ПрофіДОМ

"Київтеплоенерго" не може вирiшити скандал з заборгованiстю — Будівельний портал ПрофіДОМ

"Київтеплоенерго" не може вирiшити скандал з заборгованiстю — Будівельний портал ПрофіДОМ

Упродовж останнiх трьох рокiв ТОВ «Євро-Реконструкцiя» не оплачує користування мунiципальними тепловими мережами. Загальний борг приватного теплопостачальника перед комунальним пiдприємством «Київтеплоенерго» сягнув 1,5 млрд. грн. КП «Київтеплоенерго» направило вiдкрите звернення до Нацiональної комiсiї, що здiйснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), та правоохоронних органiв iз проханням термiново врегулювати ситуацiю. Справа про стягнення заборгованостi у черговий раз розглядається у Верховному Cудi.

Дарницька ТЕЦ-4 ТОВ «Євро-Реконструкцiя» є найбiльшим приватним виробником та постачальником тепла у столицi. Компанiя забезпечує теплом споживачiв Дарницького та Днiпровського районiв Києва. Пiдприємство не має власних тепломереж, тому для транспортування тепла користується мунiципальними трубопроводами, якi перебувають в управлiннi КП «Київтеплоенерго».
Водночас клiєнти ТОВ «Євро-Реконструкцiя» сплачують своєму теплопостачальнику не лише за виробництво тепла, а також за його транспортування та постачання. Втiм, iз жовтня 2020 р. до сiчня 2023 р. ТОВ «Євро-Реконструкцiя» не сплатило жодної гривнi за користування мiськими мережами. Куди спрямовують отриманi вiд оплати послуг кошти, наразi невiдомо. Iншими словами, столична енергетична iнфраструктура, зазнавши значних руйнувань вiд ракетних атак, зазнає додаткових збиткiв у розмiрi 1,5 млрд. грн. через фiнансову безвiдповiдальнiсть приватного теплопостачальника.
ТОВ «Євро-Реконструкцiя» використовує 560 км мунiципальних тепломереж централiзованого опалення та гарячого водопостачання. За останнi три роки КП «Київтеплоенерго» усунуло на них бiльше 3,6 тис. пошкоджень рiзного ступеню складностi. Щоб забезпечити стале постачання тепла споживачам приватного теплопостачальника, ремонтнi бригади КП «Київтеплоенерго» в режимi 24/7 працюють над усуненням цих пошкоджень, виконуючи свої зобов’язання перед киянами. Водночас саме кошти, якi заборгувала «Євро-Реконструкцiя», мали б бути спрямованi на утримання, ремонт та модернiзацiю тепломереж Дарницького i Днiпровського районiв, а також вiдновлення стратегiчно важливих столичних енергооб’єктiв, пошкоджених пiд час ракетних атак.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, порушена ще наприкiнцi 2020 р. судова справа про стягнення заборгованостi з ТОВ «Євро-Реконструкцiя» досi лишається невирiшеною. З формальних причин Верховний Суд не змiг поставити крапку у звичайнiй господарськiй справi. Натомiсть скасував усi попереднi рiшення судiв нижчої iнстанцiї, аргументуючи це формальними недолiками пiд час попереднiх розглядiв справи. Однобiчний розгляд справи призводить до iгнорування iнтересiв киян, а прийнятi рiшення враховують лише позицiю приватного теплопостачальника. При повторному розглядi суди нижчої iнстанцiї iгнорують сталу судову практику та правовi висновки Верховного Суду при вирiшеннi аналогiчних питань в iнших регiонах країни. Як наслiдок, прийнятi судовi рiшення знову скасовуються судами вищої iнстанцiї. Справа «ходить по колу», борг зростає, а труби продовжують зношуватись.
При цьому суд на 8 мiсяцiв вiдстрочив виплату боргу та дозволив приватному теплопостачальнику i надалi безоплатно користуватись мунiципальними мережами. Через це борг ТОВ «Євро-Реконструкцiя» зрiс на 0,5 млрд. грн.
Бiльше того, ТОВ «Євро-Реконструкцiя», не оплативши послуги з транспортування теплової енергiї, вимагає вiд КП «Київтеплоенерго» оплатити вартiсть втраченої теплової енергiї при її транспортуваннi.
Щоб забезпечити прозоре та конструктивне вирiшення спору, КП «Київтеплоенерго» у своєму вiдкритому зверненнi до НКРЕКП та правоохоронних органiв просить втрутитись у ситуацiю нетарифного використання коштiв приватним теплопостачальником, аби зупинити руйнування системи централiзованого теплопостачання столицi та нiвелювати ризики сталого постачання тепла для мешканцiв столицi.

Оставить комментарий