Вы просматриваете: Главная > Статьи > 10% львiвських балконiв потребують ремонту — Будівельний портал ПрофіДОМ

10% львiвських балконiв потребують ремонту — Будівельний портал ПрофіДОМ

10% львiвських балконiв потребують ремонту — Будівельний портал ПрофіДОМ

Зi серпня у Львовi тривають масовi обстеження балконiв. Станом на 11 вересня районнi комiсiї перевiрили 25702 iндивiдуальнi балкони, з яких в незадовiльному станi попередньо визнали 2772. Також перевiрили 3091 балкон загального користування, з яких 1872 визнали такими, що потребують ремонту.

Найменше проблемних балконiв є у Сихiвському районi — 113, найбiльше проблемних балконiв закономiрно виявлено у старiй частинi мiста, у Галицькому районi — 704 (iндивiдуальнi) та 882 (галерейнi).
За словами заступницi мiського голови з житлово-комунальних питань Iрини Маруняк, власникiв цих балконiв уже попередили про необхiднiсть приведення приватної власностi до належного стану. А тим, хто матерiально не спроможний цього зробити, запропонували взяти участь у програмi спiвфiнансування невiдкладного чи капiтального ремонтiв, де мiсто готове покрити до 80% вартостi робiт.
«Чинне законодавство говорить — балкон є власнiстю мешканця. Балкон є в технiчному паспортi квартири. I мешканцi зобов’язанi дбати за своє майно, не допускати до аварiйного стану. Ця перевiрка — це перша хвиля перевiрок, де ми виявляємо небезпечнi балкони, попереджуємо мешканцiв про небезпеку та їх вiдповiдальнiсть. I водночас пропонуємо людям спiвфiнансування ремонту, фактично, їхньої власностi,» — розповiдає Iрина Маруняк.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, навiть за умови, що мiсто готове профiнансувати бiльшу частину вартостi ремонтiв, спiввласники балконiв не дуже поспiшають долучатися до проведення робiт. Поки з усiм пакетом документiв до районiв надiйшло 50 звернень вiд мешканцiв, якi готовi скористатися допомогою мiста у ремонтi власних примiщень.
«Люди по-рiзному реагують на програму. Хтось тiшиться, що з ремонту усього балкону можна оплатити лише 20%. А дехто — байдужий чи впевнений, що вiн не повинен нiчого робити. Але наголошую, люди зобов’язанi утримувати своє майно. Про це каже цивiльний та адмiнiстративний кодекси. Тому, аби стимулювати мешканцiв до активних дiй, ми й запустили у Львовi додаткову програму для ремонту балконiв», — пояснює Iрина Маруняк.
Iнспектування балконiв у Львовi мають завершити до 14 жовтня. Пiсля цього комiсiя складе вiдповiднi акти iз пiдсумками: скiльки балконiв є в хорошому станi, скiльки — у задовiльному, а скiльки потребують негайного ремонту.

Оставить комментарий