Вы просматриваете: Главная > Статьи > Вакантнiсть торговельної нерухомостi Києва збiльшиться — Будівельний портал ПрофіДОМ

Вакантнiсть торговельної нерухомостi Києва збiльшиться — Будівельний портал ПрофіДОМ

Вакантнiсть торговельної нерухомостi Києва збiльшиться — Будівельний портал ПрофіДОМ

За наявного рiвня доходiв i витрат населення рiвень вакантностi ТРЦ у Києвi може досягти 17% до кiнця 2024 р., повiдомив керiвник Департаменту стратегiчного консалтингу компанiї UTG Костянтин Олiйник.

За даними дослiдження UTG, рiвень вакантностi столичних ТРЦ знизився з 16,5% на кiнець 2022 р. до 14,7% за пiдсумками другого пiврiччя 2023 р. З урахуванням магазинiв мiжнародних брендiв, що тимчасово не працюють, пустують 21,1% площ (наприкiнцi 2022 р. було 21,4%). До вiйни вiльними були 10,3% площ.
«З урахуванням поточного рiвня доходiв населення платоспроможний попит здатний забезпечити успiшне функцiонування для 2 млн. 313 тис. кв. м торговельних площ. У той час як на серпень в Києвi вже функцiонують 2 млн. 457 тис. кв. м. Запуск в експлуатацiю до кiнця 2024 р. задекларованих проектiв загальною площею понад 250 тис. кв. м ще бiльше наблизить профiцит торговельних площ i стимулює поступовий перерозподiл споживчих потокiв мiж об’єктами. Усе це приведе до зростання вакантностi до 17% i корекцiї ставок оренди в бiк зниження», — повiдомив Олiйник.
Водночас у 2023-2024 рр. декларують своє вiдкриття ТРЦ White Lines (28 тис. кв. м), New Ray (34,5 тис. кв. м), April Mall (36,5 тис. кв. м), BalticSky (20 тис. кв. м), Ocean Mall (GLA — 110 тис. кв. м), Lukiyanivka (47,052 тис. кв. м) та iншi об’єкти.
Олiйник наголосив, що в ситуацiї насичення ринку будь-яке вiдкриття нового великоформатного торговельного центру на тлi обмеженого асортименту активних ритейлерiв впливає на показник середньоринкової вакантностi та ускладнює залучення орендарiв.
За його словами, керуючi компанiї вже зiткнулися з безлiччю складнощiв: тотальний вихiд росiйських мереж, вiдсутнiсть достатньої кiлькостi альтернативних мiжнародних унiвермагiв на площах, що звiльняються, закриття великоформатних мiжнародних операторiв до закiнчення воєнних дiй (Inditex, H&M, IKEA, M&S, GAP), невизначенiсть у вiдновленнi повноцiнної роботи операторiв розваг (фiтнесiв, кiнотеатрiв, дитячих розважальних центрiв, боулiнгiв, закладiв харчування).
Як прогнозують аналiтики UTG, велика ймовiрнiсть серйозних труднощiв при заповненнi великоформатних об’єктiв у середньостроковiй перспективi (вiдсутнiсть «якорiв», унiвермагiв). Такi тенденцiї призводять до вимушеної модернiзацiї, редевелопменту та реконцепцiї наявних ТРЦ.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, до вiйни низка девелоперiв почала або провела комплексну модернiзацiю своїх проектiв («Караван», «ЦУМ», «Метроград», «Метрополiс», «Квадрат Лук’янiвка», Cosmo Multimall, Gorodok Gallery, «Магелан», «Глобус», «Мармелад», Dream Town, Silver Breeze, InSilver), а низка власникiв планувала масштабнi змiни в найближчiй перспективi. Наразi цей тренд продовжиться, «включно з екстремальними рiшеннями», наголосила Олiйник.

Оставить комментарий