Вы просматриваете: Главная > Статьи > В Києві обговорили процедури закупівель для відбудови цивільної інфраструктури — Будівельний портал ПрофіДОМ

В Києві обговорили процедури закупівель для відбудови цивільної інфраструктури — Будівельний портал ПрофіДОМ

В Києві обговорили процедури закупівель для відбудови цивільної інфраструктури — Будівельний портал ПрофіДОМ

28 липня 2023 року відбувся Круглий стіл: «Обговорення процедури закупівель робіт та послуг, пов’язаних з відбудовою об’єктів цивільної інфраструктури», організований Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України (Агентство відновлення) та Конфедерацією будівельників України.

Обговорення відбулось за участі представників Агентства відновлення, членів КБУ та будівельного бізнесу: виробників будівельних матеріалів, підрядних, девелоперських, експертних, проєктних, консалтингових компаній тощо, з різних регіонів України (Київ та Київська область, Харків, Суми, Чернігів, Запоріжжя, Одеса, Львів, Волинь, Рівно, Житомир).

Відкрили Круглий стіл голова Агентства відновлення Мустафа-Масі Найєм та президент КБУ Лев Парцхаладзе.

Мустафа-Масі Найєм зауважив, що мета зустрічі в першу чергу продемонструвати максимальну відкритість Агентства відновлення, для якого вкрай нагальним питанням є комунікація з ринком. Тому важливо обговорювати проблемні питання процедур тендерів з представниками ринку, які мають досвід та можуть взяти участь в практичних змінах публічних закупівель від Агентства відновлення і залучити до них більше учасників.

Вже найближчим часом очікується збільшення кількості тендерів на проєкти відновлення, 15-20% з яких оголошуватимуть регіональні Служби відновлення.

Голова Агентства відновлення наголосив: «В нових процедурах тендерів немає місця домовленостям… Якщо є проблеми, і всі про них мовчать – не будуть розв’язані!». Він також додав: «Для мене особисто важливо змінити бренд державного замовника».

Учасники Круглого столу акцентували увагу на таких питаннях:

  • Критичний брак кваліфікованих кадрів, як на майданчиках, так і в торгах.
  • Оформлення проєктної документації.
  • Недосконалість законодавства, та необхідність адаптації до швидкої відбудови.
  • Ціноутворення.
  • Відсутність досвіду комплексного відновлення міст.

Нагальним залишається також питання щодо підрядників, які готові безпосередньо працювати з державним замовником. Адже їх кількість зараз критично мала і не покриває потреб відновлення нашої держави. Тому вкрай актуальним є проведення публічних, відкритих консультацій для бізнесу, аби залучити якомога більше компаній до проєктів відбудови.

На думку голови Агентства відновлення, змінити ситуацію, налагодити зв’язки між державним замовником та ринком можна лише завдяки прямому обговоренню та консультаціям.

Серед цілей Агентства відновлення:

  • Чесні підрядники.
  • Рівні умови.
  • Відсутність монополій.
  • Відсутність регіонального розподілу (коли одна компанія, яка працює в регіоні давно «автоматично» виграє всі тендери в області).

В майбутньому планується також створення уніфікованих критеріїв для участі у певних категоріях тендерів, які б разом з тим були гнучкими відповідно до потреб регіонів. Про це повідомила Валерія Іванова, заступниця Голови Агентства відновлення.

«Ми відкриті для ринку. Готові чути і змінюватись. Якщо в цьому є обґрунтована потреба ми змінимо терміни або певні умови тендерів, аби підрядники могли ефективно до них підготуватись» — наголосив голова Агентства відновлення Мустафа-Масі Найєм.

Поставити свої питання та надати пропозиції можна безпосередньо в коментарях до тендерів, звернувшись до Агентства відновлення або передати їх через КБУ.

Під час Круглого столу представники Агентства відновлення ознайомили присутніх з поточними процедурами та умовами тендерів.

Оставить комментарий