Вы просматриваете: Главная > Статьи > Україна та Румунiя завершили iнфраструктурний проект — Будівельний портал ПрофіДОМ

Україна та Румунiя завершили iнфраструктурний проект — Будівельний портал ПрофіДОМ

Україна та Румунiя завершили iнфраструктурний проект — Будівельний портал ПрофіДОМ

У Ботошанах вiдбулась пiдсумкова мiжнародна конференцiя щодо реалiзацiї спiльного iнфраструктурного проекту «Покращення транскордонної територiї — спiльнi дiї для покращення транскордонних дорiг України та Румунiї» №1HARD/3.1/24 спiльної операцiйної програми «Україна — Румунiя 2014-2020». Грантовi кошти з Євросоюзу були спрямованi на полiпшення транспортного сполучення мiж Чернiвецькою областю та Ботошанським повiтом (Румунiя).

Згiдно з мiжнародним договором, Ботошанська повiтова рада модернiзувала 10 км дорiг DJ291C та DJ298 за маршрутом Крiстiнешть — Баранка — Фунду Герцiєй — Раковець. З української сторони на Буковинi капiтально вiдновлено майже 5 км прикордонної дороги Т-26-04 Чернiвцi — Герца — КПП «Дякiвцi», яка є пiд’їзним шляхом до кордону з Румунiєю. Вартiсть робiт — 2 млн. євро, об’єкт повнiстю вiдремонтували до кiнця 2021 р.
«Перший мiжнародний транскордонний проект успiшно реалiзовано. Дорога Т-24-04 Чернiвцi — Герца — КПП «Дякiвцi» вiдремонтована i є частиною важливого стратегiчного гуманiтарного маршруту. Фактично, цей європейський проект дав поштовх для вiдкриття контрольно-пропускного пункту «Дякiвцi — Раковець», який в умовах вiйни значно розвантажив МАПП «Порубне — Сiрет». Наразi працюємо ще над одним проектом — реконструкцiя дороги до ПП «Шепiт — Iзвоареле Сучевей», а у перспективi — вiдбудова самого контрольно-пропускного пункту», — Iгор Гах, начальник Служби вiдновлення у Чернiвецькiй областi.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, в умовах повномасштабного вторгнення розвиток та розбудова додаткових пунктiв перетину через державний кордон є прiоритетним напрямком роботи Агентства вiдновлення. Це важливо з огляду на експортну складову та логiстику з сусiднiми союзними державами.
Наприкiнцi минулого року було вiдкрито МАПП «Дякiвцi — Раковець» та «Красноїльськ — Вiкову де Сус», що на кордонi з Румунiєю.
Пiд час конференцiї також обговорили перспективи подальшої спiвпрацi з європейськими партнерами та презентували транспортну стратегiю обох регiонiв.

Оставить комментарий