Вы просматриваете: Главная > Статьи > У Подiльському районi столицi рятують озеро — Будівельний портал ПрофіДОМ

У Подiльському районi столицi рятують озеро — Будівельний портал ПрофіДОМ

У Подiльському районi столицi рятують озеро — Будівельний портал ПрофіДОМ

До перелiку природоохоронних заходiв, що фiнансуватимуться з Київського мiського фонду охорони навколишнього середовища у 2023 р., включено розчищення та благоустрiй озера Синє у Подiльському районi столицi. Заходи мають на метi врятувати унiкальну водойму вiд катастрофiчного обмiлiння. Про це повiдомив начальник Управлiння екологiї та природних ресурсiв КМДА Олександр Возний.

«За останнi 40 рокiв, вiд початку будiвництва на його берегах, легендарне озеро Синє дуже сильно обмiлiло. Його площа суттєво зменшилася, з’єднувальна протока пересохла, i, по сутi, утворилося два окремих озера, рiвень води в яких постiйно падає. На вимогу мiсцевих мешканцiв та за iнiцiативою депутатiв Київради Вадима Сторожука та Олексiя Окопного Управлiння екологiї включило роботи з розчищення та благоустрою озера до перелiку природоохоронних заходiв на 2023 р. Будемо докладати всiх зусиль, щоб врятувати цю унiкальну водойму», — зазначив Олександр Возний.
За його словами, пiсля проведення наукового дослiдження було встановлено, що причини обмiлiння озера Синього мають природний та техногенний характер. До перших належать пiдвищення температури повiтря (а отже зростання випаровування) та замулення джерел живлення. До причин техногенного характеру належить, зокрема, водопониження внаслiдок будiвництва житлового масиву та автомобiльних дорiг, якi стали штучною перешкодою для пiдземних та поверхневих вод.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, проектними рiшеннями передбачається виконати розчищення озера на глибину 5 м для розкриття грунтових джерел, що спричинить додаткове наповнення, а також покращить екологiчний стан озера. Крiм того, планується виконати розчищення з’єднувальної протоки та об’єднати озеро в кiльце для зрiвнювання рiвнiв води та запобiгання застою.
Озеро Синє — одне з найвiдомiших озер столицi, розташоване на захiднiй околицi житлового масиву Виноградар у Подiльському районi. За легендою, озеро утворилася ще в льодовиковий перiод. Доказом цiєї версiї є наявнiсть на днi так званого синього мулу, який i надає водi характерний синюватий вiдтiнок.

Оставить комментарий