Вы просматриваете: Главная > Статьи > У Львовi за кошти благодiйникiв розпочали встановлення нових вiкон — Будівельний портал ПрофіДОМ

У Львовi за кошти благодiйникiв розпочали встановлення нових вiкон — Будівельний портал ПрофіДОМ

У Львовi за кошти благодiйникiв розпочали встановлення нових вiкон — Будівельний портал ПрофіДОМ

У Львовi в будинках, якi постраждали вiд ракетного удару 6 липня, встановлюють новi вiкна. Для будинкiв-пам’яток архiтектури вже замовили та виготовляють дерев’янi вiкна. Водночас завдяки допомозi благодiйної американської органiзацiї у житлових будинках, що не є пам’ятками архiтектури, яким вибуховою хвилею пошкодило шиби, вже розпочали встановлення нових пластикових вiкон. Роботи розпочали з будинку на вул. Сахарова, 29.

Як наголосив Євген Бойко, керiвник департаменту гуманiтарної полiтики Львiвської мiської ради, внаслiдок ракетної атаки, що сталась 6 липня, у Львовi чимало будинкiв зазнали значних пошкоджень, 4 будинки — практично зруйновано. Вибуховою хвилею в помешканнях мiстян повибивало вiкна. Вiдтак комунальнi служби мiста оперативно почали збирати iнформацiю щодо кiлькостi пошкоджень, проводили замiри вiкон. Загалом пiсля ракетного обстрiлу у Львовi необхiдно вiдновити близько 3 тис. вiкон, з них 600 дерев’яних — у будинках-пам’ятках архiтектури, а також пластиковi — у житлових будинках-не пам’ятках, закладах освiти i медицини, гуртожитках НУ «Львiвська полiтехнiка».
«Одразу пiсля ракетного удару ми залучилися пiдтримкою рiзних iнституцiй, благодiйних фондiв. Вже наступного дня мали комунiкацiю з мешканцями, обстежили всi помешкання, якi постраждали, сформували потребу та замовили виготовлення вiкон. Сьогоднi почали встановлювати першi новi вiкна. Дякую благодiйному фонду, який одразу вiдгукнувся i допомагає з вiдновленням вiкон у помешканнях львiв’ян. Працюємо на перемогу», — вiдзначив Євген Бойко.
Встановлення вiкон у житлових будинках, що не є пам’ятками архiтектури, вiдбувається завдяки допомозi благодiйної американської органiзацiї Global Empowerment Mission (GEM) у партнерствi з Фондом Говарда Баффета (HGBF). Органiзацiя реалiзовує багато проектiв у часi вiйни. Одним з них є вiконна програма.
«У Львовi ми плануємо допомогти встановити бiльше тисячi вiкон. Перша черга робiт вже вiдбулася. Замiряли близько 500 вiкон, i вони вже в процесi виготовлення. Вiкна сюди будуть довозити що два-три днi, щоб пiдрядник встигав монтувати. На вул. Сахарова, 29, приїхала перша партiя зi 100 вiкон. I вони одночасно будуть монтуватися, що забезпечить швидке повернення людей у свої домiвки. Це i є цiль нашої програми — допомогти людям повернутися у своє помешкання», — наголошує Олександр Бобенко, координатор проекту з вiконної програми GEM.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, першi вiнка почали монтувати в квартирi пана Сергiя. Вибухова хвиля зруйнувала у його помешканнi три вiкна, пошкодила мiжкiмнатнi i вхiднi дверi. Вибратися з помешкання йому допомагали сусiди.
«Дуже швидко приїхала комiсiя, провела обстеження i замiри вiкон. Не пройшло i тижня, i вже вiкна ставлять. Добре, що так оперативно. Нiхто не очiкував, що буде так швидко», — каже пан Сергiй.
У реалiзацiї проекту iз замiни пошкоджених вiкон фонду GEM та HGBF вже встановлено понад 9325 вiкон, та тисяча нових щомiсячно. Цей проект включає вiдновлення вiкон, якi зруйнованi внаслiдок обстрiлiв з боку росiї або пошкодженi вибуховою хвилею. Сюди входять житловi багатоповерховi та приватнi будинки, державнi навчальнi заклади, лiкарнi тощо.

Оставить комментарий