У Львовi робот перевiрив стан колектора — Будівельний портал ПрофіДОМ
ЛМКП «Львiвводоканал» перевiрило дiлянку каналiзацiйного колектору на вул. Голубовича за допомогою технiки вiд спецiалiстiв ТОВ «Iмест-Плюс» та Rausch GmbH. Так, фахiвцi «Iмест-Плюс» дослiдили, чи є руйнування центрального бетонного колектора, спорудженого, орiєнтовно, у 1920 рр., дiаметром 600х900 мм, використовуючи машину-робота iз вмонтованою камерою.
«Аби оперативно i ефективно вирiшити певну проблему, треба визначити її причину. Тут на допомогу приходить дiагностика. Якщо образно пояснювати, то якщо судинний хiрург робить УЗД судин, то для водопровiдних i каналiзацiйних труб продумана телеiнспекцiя. Телеiнспекцiю каналiзацiйного колектору на вул. Голубовича ми провели, тестуючи технiку Rausch GmbH. Обладнання бренду Rausch складається з машини-робота iз вмонтованою камерою HD якостi, блоком управлiння, акумулятором i якiсним монiтором. У комплектi йде програмне забезпечення, що за допомогою штучного iнтелекту дозволяє розпiзнавати рiзнi види забруднень трубопроводiв як водопостачання, так i каналiзацiйних», — дiлиться враженнями заступник керiвника служби каналiзацiйного господарства ЛМКП «Львiвводоканал» Євген Федосєєв.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, телеiнспекцiя показала, що колектор на вул. Голубовича цiлий, а проблема є iз каналiзацiйним випуском — мiсцем приєднання будинкової каналiзацiї. Тож ремонт слiд проводити на рiвнi управляючої компанiї будинку. За результатами вiдеоiнспекцiї i в присутностi представника управляючої компанiї склали вiдповiдний акт.
«На «Львiвводоканалi» ми використовуємо обладнання для телеiнспекцiї з 2013 р. Але те обладнання, яке є у нас, уже застарiло i не справляється з усiма потребами, зокрема, коли треба дослiдити завуженi чи важко прохiднi мiсця в колекторах. Також, зважаючи на те, що ми обслуговуємо 800 км каналiзацiйних мереж, одного комплекту недостатньо. Для проведення планових дослiджень у всiх мiкрорайонах Львова нам потрiбно 3 комплекти на кожну iз дiльниць», — пояснює Євген Федосєєв.
Вiдтак, Львiвводоканал розглядає можливiсть придбання обладнання Rausch за грантовi кошти. Вартiсть одного комплекту — вiд 100 тис. євро. Загалом спецiалiсти «Iмест-Плюс» зазначили, що для того, аби навчитись працювати з роботами Rausch, потрiбен час. Та, враховуючи попереднiй досвiд та квалiфiкацiю iнженерiв «Львiвводоканалу», вони опанують цю технологiю максимально швидко.