Вы просматриваете: Главная > Статьи > У кого отнимут субсидии: мифы и правда

У кого отнимут субсидии: мифы и правда

В связи с четким намерением правительства сократить количество украинцев, получающих субсидии, в нашем обществе возникли «новые мифы»: множатся слухи о том, что количество субсидиантов сократят на 80-90 %, что разведенные супруги вообще лишаться помощи, что, если вы подарили квартиру детям, лишаетесь субсидии и т.д и т.п. Где же правда? 

У кого отнимут субсидии: мифы и правда

Национальная энциклопедия строительства ProfiDom.com.ua выяснила что на портале Teplo.gov.ua можно узнать ответы на эти и другие вопросы.

Кажуть, що субсидію тепер не дають безробітним?

Насправді, безробітні й надалі можуть отримати від держави допомогу у сплаті комунальних послуг.

Для тих, хто не стоїть на обліку в центрі зайнятості, запропоновано два варіанти:

  • Чесно декларувати свої доходи, отримані за кордоном чи в тіньовому секторі економіки  та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду.
  • Або органи соцзахисту автоматом рахуватимуть таким людям працездатного віку у дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень (1762*3). + необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний (819*3=2457 грн).
  • Якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, в розрахунок сукупного доходу такого домогосподарства включається середньомісячний дохід таких осіб у розмірі:

    • половини одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду перебували на строковій військовій службі;
    • одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;
    • одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — в окремих випадках за рішенням комісії у разі, коли такі особи перебувають у складних життєвих обставинах;
    • фактично отриманих такими особами доходів — у разі, коли такі особи протягом цього періоду отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по огляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю;
    • фактично отриманих такими особами доходів — у разі, коли такі доходи протягом цього періоду отримувала особа, яка станом на кінець такого періоду не досягла 18-річного віку.

    Кажуть, у субсидії відмовляють одномоментно особам, що перебували за кордоном більш ніж 60 днів.

    Насправді, «усна» відмова працівника управління соціального захисту населення є незаконною.

    Згідно із законом «Про звернення громадян» орган соцзахисту зобов’язаний оформити заяву і декларацію і лише після їх розгляду офіційно (письмово) повідомити заявника – виходить чи не виходить йому субсидія.

    Сам факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти у субсидії якщо людина:

    • отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи, такі як стипендія, допомога при народженні дитини.
    • перебуває на лікуванні, навчанні чи у відрядженні
    • декларує в Україні доходи і сплачує ЄСВ

    До останнього випадку відносяться заробітчани, які вправі задекларувати в Україні свої заробітки, сплатити ЄСВ і на основі цього отримати субсидію.

    В следующей публикации мы подробно разберем еще несколько «достоверных» слухов и мифов, что касается начисления субсидий украинцам

    (Окончание следует)

    Читайте также: Новости Украины России и мира сегодня.

    Оставить комментарий