Вы просматриваете: Главная > Статьи > Ставлення до забудови мiста Одеси кардинально змiнять — Будівельний портал ПрофіДОМ

Ставлення до забудови мiста Одеси кардинально змiнять — Будівельний портал ПрофіДОМ

Ставлення до забудови мiста Одеси кардинально змiнять — Будівельний портал ПрофіДОМ

Українськi та нiмецькi архiтектори проаналiзували основнi проблеми забудови Одеси i створили власну концепцiю, яку можна буде застосовувати i для вiдбудови зруйнованих вiйною мiст.

Команда Stripe Architects заявляє, що новi райони Одеси будують, не враховуючи бажання та потреби мiської спiльноти. Саме тому архiтектори розробили власну концепцiю для мiста «Одеса своїми руками».
«Масштабне будiвництво таких районiв поглинає Одесу, її iнфраструктуру та культуру, водночас не вiддаючи нiчого натомiсть. Так девелопери експлуатують ресурси мiста, перетворюючи його вулицi i навiть цiлi райони на свiй продукт, знищуючи їхню iндивiдуальнiсть», — кажуть архiтектори.
Вони пропонують кардинально змiнити ставлення до забудови мiста, створити здорову конкуренцiю девелоперському пiдходу — завдяки зменшенню дiлянок забудови i «колективного» будiвництва.
До прикладу архiтектори наводять нiмецьку модель забудови Baugruppe, яка зараз набирає популярнiсть. Вона дає змогу мiстянам кооперуватися i зводити нерухомiсть самотужки, повiдомляє Property Times.
«Люди зможуть об’єднатися i самостiйно найняти архiтектора, iнженера й пiдрядника, побудувати собi багатоквартирний житловий будинок без допомоги девелопера. Квадратний метр такої нерухомостi виходить дешевше, а сам будинок комфортабельнiший i цiкавiший, з погляду архiтектури. Адже люди не будуватимуть для себе квартири розмiром з паркомiсце, а архiтектори не будуть обмеженi бажанням девелопера заробити якомога бiльше», — розповiв одеський архiтектор Максим Бадерний.
Така модель забудови може працювати як для вiльних мiських площ, так i для реновацiї наявних радянських мiкрорайонiв.
«Ми пропонуємо розбити мiсто на дiлянки, що приблизно вiдповiдають розмiрам кварталiв в iсторичному центрi. Елементом забудови мають стати парцелi, з яких складається квартал. Їхнiй невеликий розмiр зробить доступним будiвництво для бiльшої кiлькостi людей. Сама парцель — дуже гнучкий елемент. Її можна знести, реновiрувати, помiняти функцiонал, але сам квартал вiд цього не постраждає», — додає Бадерний.
Подiбна система забудови сприятиме розвитку малого бiзнесу. Це знизить для жителiв необхiднiсть перемiщатися в iншу частину мiста i зменшить навантаження на транспортну iнфраструктуру.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, архiтектори показали, як може виглядати ця модель на занедбанiй територiї заводу ЗОР в Одесi та на Черемушках у районi площi Толбухiна.
«Усi «хрущовки» рано чи пiзно доведеться реновувати. Ми боїмося, що в Українi це закiнчиться тим, що мiсто попросить якогось девелопера знести їх i забудувати висотками: частина квартир — мiсцевим жителям, частина — на продаж. Це однозначно поганий варiант. Ми пропонуємо зробити забудову людського масштабу, як в iсторичному центрi», — каже Бадерний.
Вiн додає, що частину «хрущовок» пiсля реновацiї можна залишити, якщо вони вписуватимуться в структуру мiста i якщо мешканцi цих будинкiв не захочуть переїжджати.
Також архiтектор пояснює, нова модель не означає, що старi квартали усi знесуть. Вони можуть чергуватися з новими. При такiй реконструкцiї мiкрорайонiв щiльнiсть населення зросте. А от кiлькiсть власного транспорту автори проекту пропонують зменшити.
Одночасно архiтектори пропонують розвивати велосипедну iнфраструктуру, аж до створення цiлих веловулиць, де прiоритет буде у двоколiсного транспорту i пiшоходiв. Це допоможе перемiщатися без заторiв.

Оставить комментарий