Вы просматриваете: Главная > Статьи > Стали відомі переможці конкурсу STEEL FREEDOM 2021 — Строительный портал ПрофиДОМ

Стали відомі переможці конкурсу STEEL FREEDOM 2021 — Строительный портал ПрофиДОМ

Стали відомі переможці конкурсу STEEL FREEDOM 2021 - Строительный портал ПрофиДОМ

27 листопада відбувся фінал STEEL FREEEDOM 2021, в рамках проведення Steel Freedom Architecture Festival, що визначив переможців цьогорічного студентського архітектурного конкурсу та найцікавіші проекти на думку журі, партнерів, глядачів.

STEEL FREEEDOM 2021 в цифрах:

 • 135 зареєстрованих команд (абсолютний рекорд за дев’ять років проведення конкурсу);
 • 14 Вищих навчальних закладів;
 • 84 розроблених проекти;
 • 74 команд півфіналістів, з них:
 • 40 проектів у категорії створення проекту бізнес-центру у м. Київ (Замовник проекту девелоперська компанія UDP та КАН Девелопмент);
 • 34 проекти у категорії створення проекту культурного центру у м. Київ (Замовник проекту Perfect Group та Riverside Development)

В першій частині фестивалю Steel Freedom Architecture Festival 20 команд фіналістів STEEL FREEDOM 2021 презентували свої конкурсні проекти у двох категоріях:

 • Створення проекту бізнес-центру у м. Київ (Замовник проекту девелоперська компанія UDP та КАН Девелопмент)
 • Створення проекту культурного центру у м. Київ (Замовник проекту Perfect Group та Riverside Development)
 • Представники журі – знані архітектори України та експерти в будівельній галузі, оцінювали 20 проектів команд фіналістів відповідно до наступних критеріїв: використання металевих конструкцій, як основного матеріалу реалізації ідеї проекту, відповідність архітектурної та конструктивної форм, містобудівна концепція, функціональність і художня виразність, оригінальність і новизна ідеї.

  Аудитор компанії Baker Tilly слідкував за ходом голосування та виставлення оцінок журі під час захисту конкурсних проектів, а також здійснював контроль під час підрахунку голосів, забезпечуючи прозорість та коректність даних.

  В другій частині архітектурного фестивалю Дмитро Васильєв, головний архітектор архітектурного бюро ARCHIMATIKA, разом зі своєю командою (учасники Steel Freedom попередніх років) розповів реальні історії роботи в бюро «Колишні студенти teamwork та півмільйона», Олександр Максімов, головний архітектор проектів AVG Group, поділився як AVG Group трансформує об’єкти,
  Олексій Образцов, директор архітектурної майстерні АрхОбраз, виступив з лекцією «Еволюція уявлень про будинок мрії», Віталій Квич, координатор проектів архітектурно-інжинірингової компанії AVR Development, висвітлив тему проектування багатофункційних об‘єктів, Антон Захарченко, координатор проекту, та Олексій Макухін, виконавчий директор Фонду Пам’яті «Бабин Яр» присвятили свою доповідь «Курган пам’яті — Музей експозиційної моделі. Центр Голокосту Бабин Яр» історичній пам’яті, а Андрій Рижиков, СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution, поділився думками про еластичну архітектуру.

  І найочікуваніша частина архітектурного фестивалю – церемонія нагородження переможців архітектурного студентського конкурсу STEEL FREEDOM 2021.

  За результатами голосування журі цьогорічними переможцями STEEL FREEDOM в категорії Створення проекту культурного центру у м. Київ (Замовник проекту Perfect Group та Riverside Development) стали команди:

  1 місце. Олена Мелешко (Київський національний університет будівництва та архітектури)

  2 місце. анило Бачинський, Олексій Авраменко, Діана Гаркавенко, Артем Громов та куратор Ірина Леонідівна Кравченко (Київський національний університет будівництва та архітектури)

  3 місце. Володимир-Максим Нагірняк, Анастасія Калініченко, Іван Андрейко та куратор Леонід Іванович Вознюк (Національний університет «Львівська політехніка»)

  За результатами голосування журі цьогорічними переможцями STEEL FREEDOM в категорії Створення проекту бізнес-центру у м. Київ (Замовник проекту девелоперська компанія UDP та КАН Девелопмент) стали команди:

  1 місце. Дмитро Боровик, Ростислав Племянник, Єлизавета Валявська, Олексій Простак (Київський національний університет будівництва та архітектури)

  2 місце. Муса Тофік огли Гейдаров, Ярослав Нагородний, Марія Гусак, Олександра Шпетна, Стефанія Олійник (Київський національний університет будівництва та архітектури)

  3 місце. Олександра Філіпчук, Вікторія Подойніцина, Олексій Клименко, Інна Лісіцина та куратор Євген Іванович Цюпин (Київський національний університет будівництва та архітектури)

  Команди-переможці, які посіли 1, 2 і 3 місця, отримали грошові сертифікати в розмірі 30 000 грн, 25 000 грн і 20 000 грн відповідно та подарунки від партнерів конкурсу — компаній Метінвест, Ліра Сапр Стандарт та Ліра Сапр Про.

  Генеральний партнер конкурсу компанія Метінвест, провідний виробник металопрокату в Україні, подарувала архітектурну подорож на «Експо-2020» в Дубаї команді B-430 (Валерія Гончаренко, Аліна Янко, Камiла Ващенко, куратор Павло Олегович Васильєв з Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»)

  Компанія AVG груп подарувала окуляри віртуальної реальності, що дозволять відтворювати та презентувати об’єкти будівництва на новому рівні, команді B-399 (Олександр Нікітенко, Данило Копєйкін з Київського національного університету будівництва та архітектури).

  Команда: Максим Круподер, Роман Дерпа з Київського національного університету будівництва та архітектури) отримала приз від PRAGMATIKA.MEDIA — сертифікат на публікацію у виданні Pragmatika.

  ADEBUS, міжнародна школа бізнесу для архітекторів та дизайнерів відзначила команду C-961 (Софія Кунь, Анна Денисенко, Альона Масловець, Едуард Семенов, куратор Ірина Валеріївна Булах з Київського національного університету будівництва та архітектури та Одеської державної академії будівництва та архітектури), вручивши сертифікат на навчання у школі

  Компанія Крафт Декенсістем Україна подарувала сертифікати на покупки командам:

  • Світлана Тимцясь, Марина Можаровська, Карина Ларюшкіна, Марк Романюк та куратор Ганна Ігорівна Дорохіна з Київського національного університету будівництва та архітектури, Національного університету «Львівська політехніка»
  • Каріна Базак, Тетяна Панкова, Анастасія Волковська, Софія Лапіна, Олеся Андрусік з Київського національного університету будівництва та архітектури
  • Антон Кобзєв, Кирило Старов, Юрій Петрина, Іван П’ятов та куратор Володимир Іванович Баб’як з Національного університету «Львівська політехніка»
  • Олена Мелешко з Київського національного університету будівництва та архітектури) отримала сертифікат на проходження курс Грасхопер від inLab School.

  Грошові винагороди від Стандартпарк Україна отримали команди:

  • Валерія Гончаренко, Аліна Янко, Камiла Ващенко та куратор Павло Олегович Васильєв з Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
  • Арина Бакун, Ілля Лесів та куратор Ірина Михайлівна Кучменко з Одеської державної академії будівництва та архітектури
  • Олександр Гоцик, Артур Глух, Ярослав Дмитренко та куратор Володимир Іванович Баб’як з Національного університету «Львівська політехніка»

  Компанія Метіпол презентувала графічні планшети Wacom учасникам команди: Владислав Волинський, Анна Самсель, Максим Бренькач та куратор Микола Володимирович Шолудько з Національного університету водного господарства та природокористування

  Постійний партнер конкурсу компанія Trimble подарувала:

  • річні ліцензії SketchUp Studio для всіх членів команди: Олександра Філіпчук, Вікторія Подойніцина, Олексій Клименко, Інна Лісіцина та куратор Євген Іванович Цюпин з Київського національного університету будівництва та архітектури) — та участь у глобальному конкурсі Global Tekla BIM Awards 2022;

  майстер-клас із застосування новітніх технологій в будівництві (Trimble Connect / Rhino / SketchUp) та навчальні курси, які допоможуть студентам на початку їх професійної кар’єри командам:

  • Олександр Аврамук, Мар’яна Віхоть, Віталій Цимбалістий, Єлизавета Макінян, Андрій Андронійчук та куратор Андрій Юрійович Штендера з Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Анастасія Штикова, Наталія Власенко, Василь Беган та куратор Ганна Ігорівна Дорохіна з Київського національного університету будівництва та архітектури);
  • Аліна Яковлева, Катерина Кас’янова, Рімма Новікова та куратор Олександр Віталійович Рябокінь з Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, Дніпровського державного коледжу будівельно-монтажних технологій та архітектури);
  • Василь Олійник, Яна Калашник, Катерина Гончарук, Віталій Дейнека, Андрій Карпушин та куратор Андрій Богданович Пелех з Національного університету «Львівська політехніка»);
  • Тетяна Граматік, Олена Овчар та куратор Наталя Станіславівна Захаревська з Одеської державної академії будівництва та архітектури);
  • Дмитро Боровик, Ростислав Племянник, Єлизавета Валявська, Олексій Простак з Київського національного університету будівництва та архітектури);
  • Дмитро Батюк, Ірина Мітяєва та куратор Володимир Євгенович Вещев з Харківського національного університету будівництва та архітектури);
  • Світлана Тимцясь, Марина Можаровська, Карина Ларюшкіна, Марк Романюк та куратор Ганна Ігорівна Дорохіна з Київського національного університету будівництва та архітектури, Національного університету «Львівська політехніка»).

  Три тома книг про український дизайн від архітектурного бюро АрхОбраз отримала команда: Мілена Гудим, Олександра Булгакова, Яніна Холодова та куратор Володимир Євгенович Вещев з Харківського національного університету будівництва та архітектури).

  Компанія Рууккі Україна подарувала графічні планшети Wacom Intuos учасникам команди; Софія Дімітрієва, Андрій Кузнецов, Олексій Балабан та куратор Анатолій Володимирович Пікуль з Київського національного університету будівництва та архітектури).

  ЛІРА САПР підтримала команди B-778 (Інна Стрижак, Марія Косович, Тимофій Шимко з Київського національного університету будівництва та архітектури) та: Анастасія Штикова, Наталія Власенко, Василь Беган та куратор Ганна Ігорівна Дорохіна з Київського національного університету будівництва та архітектури).

  Акустик Груп відмітила грошовим сертифікатом команду: Владислав Борейчук, Юлія Занько, Ольга Бойко, Олександр Гела з Національного університету «Львівська політехніка»).

  Компанія Манеж відмітила грошовим призом та стажуванням в компанії Манеж SBM studio команду: Дмитро Боровик, Ростислав Племянник, Єлизавета Валявська, Олексій Простак з Київського національного університету будівництва та архітектури) та запросила на стажування в компанії SBM studio команду: Максим Круподер, Роман Дерпа з Київського національного університету будівництва та архітектури).

  За найбільш вдалу концепцію архітектурної підсвітки компанія SVL номінувала сертифікатами на суму 15 000 грн та стажуванням з фінансовою винагородою в компанії SVL команду: Інеса Заболотна, Владислав Ткачук та куратор Анжеліка Валеріївна Соколова з Одеської державної академії будівництва та архітектури)

  Набір книг з оглядом кращих проектів світової архітектури від компанії Rauta отримала команда: Діана Щербина, Олександра Стаднійчук, Ангеліна Максимчук, Ростислав Копанєв, Вероніка Новоселецька та куратор Максим Едуардович Третяк з Київського національного університету будівництва та архітектури та Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури)

  GRAPHISOFT CENTER UKRAINE подарувала комерційні ліцензії Archicad 25 на 1 рік для всіх членів команди: Олександра Філіпчук, Вікторія Подойніцина, Олексій Клименко, Інна Лісіцина та куратор Євген Іванович Цюпин з Київського національного університету будівництва та архітектури)

  Компанія AVR development запросила три команди студентів відвідати місто Львів та об’єкти компанії з екскурсією від спеціалістів та авторів реалізацій, які поділяться своїми практиками та технологіями, застосованими під час будівництва:

  • Арина Бакун, Ілля Лесів та куратор Ірина Михайлівна Кучменко з Одеської державної академії будівництва та архітектури);
  • Владислав Борейчук, Юлія Занько, Ольга Бойко, Олександр Гела з Національного університету «Львівська політехніка»);
  • Муса Тофік огли Гейдаров, Ярослав Нагородний, Марія Гусак, Олександра Шпетна, Стефанія Олійник з Київського національного університету будівництва та архітектури).

  Постійний учасник журі, компанія Archimatika, відмітила дві команди за кращі архітектурні рішення та подарувала архітектурну подорож на Експо 2020:

  • Олена Мелешко з Київського національного університету будівництва та архітектури);
  • Микита Лисенко з Київського національного університету будівництва та архітектури).

  За результатами онлайн-голосування, в якому взяли учать понад 4300 користувачів, були визначені дві команди в номінації Приз глядацьких симпатій:

  • Олександр Аврамук, Мар’яна Віхоть, Віталій Цимбалістий, Єлизавета Макінян, Андрій Андронійчук та куратор Андрій Юрійович Штендера з Національного університету «Львівська політехніка»);
  • Роман Опришко, Катрін Беркела, Ігор Гриньків, Іван Єременчук, Олег Галушко та куратор Оксана Моркляник з Національного університету «Львівська політехніка»)

  Організатором фестивалю STEEL FREEDOM ARCHITECTURE FESTIVAL та Національного студентського архітектурного конкурсу STEEL FREEDOM виступає Асоціація Український центр сталевого будівництва, місія якої просування сталі, як кращого матеріалу в будівництві та реконструкції об’єктів нерухомості.

  Генеральний партнер конкурсу – Група Метінвест.

  Офіційні партнери: Метипол, Tekla, SketchUp, ЛИРА-САПР, GRAPHISOFT Center Ukraine, SVL, STANDARTPARK, KRAFT Deckensysteme Ukraine, Ruukki, MANEZH, BIM Solutions Ukraine, Acoustic Group, Rauta

  За підтримки: In.Lab School, ADEBUS, Национального союза архитекторов Украины.

  Медіа-партнери: Pragmatika, GMK center, Build Portal, Property times, Prof Build, ProfiDom, Budynok, Marketer, UaProm.info, Vertaki, Капстроительство

  Оставить комментарий