Вы просматриваете: Главная > Статьи > Проект Ради Європи допоможе у розробцi сталих житлових рiшень — Будівельний портал ПрофіДОМ

Проект Ради Європи допоможе у розробцi сталих житлових рiшень — Будівельний портал ПрофіДОМ

Проект Ради Європи допоможе у розробцi сталих житлових рiшень — Будівельний портал ПрофіДОМ

Голова правлiння Держмолодьжитла Сергiй Комнатний узяв участь у засiданнi Наглядової ради Проекту Ради Європи «Сприяння розробцi житлових рiшень для осiб, що постраждали внаслiдок вiйни в Українi». Засiдання вiдбулося 5 липня.

У своєму виступi очiльник фонду зазначив, що Рада Європи завжди була мiцним плечем пiдтримки України, проекти i програми, якi реалiзує РЄ, мають потужне соцiальне спрямування, спрямованi на пiдтримку та iнтеграцiю ВПО i осiб, постраждалих вiд вiйни в Українi. Новою ефективною iнiцiативою стане й проект «Сприяння розробцi житлових рiшень для осiб, постраждалих вiд вiйни в Українi».
«Житловiй проблемi внутрiшньо перемiщених осiб в Українi уже понад дев’ять рокiв. Вiд початку повномасштабної збройної агресiї росiї проти України це питання набуло глобального масштабу. Мiльйони українських родин змушенi покинути домiвки, щоб зберегти свої життя. Цим людям доводиться починати життя спочатку, намагатися iнтегруватись до нових громад. I саме житло є базовою потребою кожної людини на шляху до такої iнтеграцiї», — зазначив Сергiй Комнатний.
За його словами, зараз особливо необхiдною є допомога мiжнародних партнерiв у розробцi й упровадженнi житлових рiшень для переселенцiв.
Ще задовго до 2022 р., коли Україна на власному гiркому досвiдi дiзналася, що таке внутрiшнє перемiщення, Держмолодьжитло разом з органами виконавчої влади забезпечило внесення змiн практично до всiх житлових програм у державi, адаптувавши їх пiд новi реалiї, а для ВПО у програмах були запровадженi особливi умови участi.
На цей час державний фонд забезпечив житлом 1903 сiм’ї ВПО. Водночас у реєстрах кандидатiв на участь у програмах Держмолодьжитла досi перебуває понад 41 тис. перемiщених осiб.
Фонд постiйно шукає новi шляхи, механiзми i фiнансування вирiшення житлового питання ВПО. I дуже важливо, що спiльно з органами влади успiшно виконано завдання iз набуття Україною членства в Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ).
«Членство в БРРЄ дасть змогу скористатися доступними кредитними програмами банку i запропонувати житловi проекти для вразливих верств населення України, зокрема й ВПО», — акцентував голова правлiння Держмолодьжитла.
Державний фонд спiльно з Радою Європи спрямовує дiяльнiсть на пiдтримку сталого розвитку України. Проекти i програми, якi реалiзовуються установою, i є рiшеннями для сталого розвитку.
Олена Литвиненко, в.о. голови Офiсу Ради Європи в Українi, наголосила на ефективностi спiвпрацi Ради Європи з українською владою i зазначила, що РЄ почала реалiзацiю трьох нових проектiв в iнтересах українцiв, один з яких — «Сприяння розробцi житлових рiшень для осiб, постраждалих вiд вiйни в Українi».
Заступниця мiнiстра розвитку громад, територiй та iнфраструктури України Наталiя Козловська подякувала Радi Європи за пiдтримку зусиль державної влади, спрямованих на подолання наслiдкiв вiйни громадянами i громадами. Вона нагадала про вже чиннi закони, спрямованi на надання компенсацiй громадянам за зруйноване i пошкоджене житло. Також Наталiя Козловська повiдомила, що напрацьовується проект закону про основнi засади житлової полiтики, в якому буде врахований європейський досвiд.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, у рамках проекту вже триває спiвпраця представникiв української влади i європейських експертiв щодо основних засад реалiзацiї права на житло i проблематики управлiння житлом, зазначила начальниця Управлiння житлової полiтики та благоустрою Мiнiнфраструктури Свiтлана Старцева.
«Допомога з боку європейських партнерiв сприятиме посиленню стiйкостi процесiв вiдновлення України i допоможе вирiшити проблеми, якi iснують в нашiй країнi десятилiттями, — такi завдання ми ставимо перед собою на стартi проекту», — пiдсумувала обговорення менеджерка проекту Ради Європи Ганна Христова.

Оставить комментарий