Вы просматриваете: Главная > Статьи > Перебудова мосту Метро коштуватиме 0,5 млрд. євро — Будівельний портал ПрофіДОМ

Перебудова мосту Метро коштуватиме 0,5 млрд. євро — Будівельний портал ПрофіДОМ

Перебудова мосту Метро коштуватиме 0,5 млрд. євро — Будівельний портал ПрофіДОМ

За останнi п’ять рокiв у Києвi поточними ремонтами оновлено 46 штучних споруд, а в рамках капiтальних робiт — 28. Крiм того, на цей рiк запланованi й тривають капiтальнi ремонти на 5 об’єктах мостового господарства i на 6 — поточнi ремонти. На цьому наголошує Департамент транспортної iнфраструктури КМДА, коментуючи манiпулятивнi заяви щодо мостiв у столицi вiд деяких посадовцiв та «експертiв».

«У п’ятому технiчному станi перебувають 2 позакласних мости у столицi. Мiст Патона. Два роки тому, за наполяганням уряду та Мiнiстерства розвитку громад, територiй та iнфраструктури мiсто передало його для ремонту у проект «Велике будiвництво». Однак влада мiста не залишає цей об’єкт поза увагою та регулярно обстежує, здiйснює критично важливi ремонтнi роботи, щоб пiдтримувати його в робочому станi. Також в аварiйному станi мiст Метро. Його конструкцiя за радянських часiв була експериментальною, — таких мостiв було всього кiлька в СРСР. I на сьогоднi залишився тiльки в Києвi. Iншi такi мости розiбрали», — йдеться у дописi департаменту.
За оцiнками європейських фахiвцiв, перебудувати мiст Метро коштує щонайменше 500 млн. євро. До вiйни розроблявся проект i обговорювалося фiнансування об’єкту iз залученням експертiв ЄБРР. Вiйна цю спiвпрацю поставила на паузу. Але мiсто розробляє проєкт першочергових протиаварiйних робiт та планує розпочати оновлення мосту Метро наступного року. Частину цього мостового переходу — мiст через Русанiвську протоку — капiтально оновили в 2020 р.
«Мiсто робить усе можливе, щоб розвантажити й розпочати ремонт мосту Метро. Так, до кiнця року планується запустити автомобiльне сполучення мiж лiвим i правим берегом Подiльсько-Воскресенським мостовим переходом. Нагадаємо, сьогоднi мiсто ремонтує Пiвнiчний мiст та замiнює деформацiйнi шви на Пiвденному мосту», — зазначають фахiвцi.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, залишаються й iншi «iсторичнi недобудови» у столицi, як, наприклад, Дарницький мiст. На ньому й досi повнiстю не завершено лiвобережну розв’язку.
Департамент наголошує, що мости — це об’єкти критичної iнфраструктури i мають стратегiчне значення для столицi, тому їхнiй належний технiчний стан завжди був i лишається у прiоритетi для мiста. Особливо в перiод воєнного стану.

Оставить комментарий