Вы просматриваете: Главная > Статьи > Негативнi тренди на ринку офісної нерухомостi продовжуються — Будівельний портал ПрофіДОМ

Негативнi тренди на ринку офісної нерухомостi продовжуються — Будівельний портал ПрофіДОМ

Негативнi тренди на ринку офісної нерухомостi продовжуються — Будівельний портал ПрофіДОМ

Оренднi ставки у столичних бiзнес-центрах пiсля значного зниження на кiнець 2022 р. к серединi 2023 р. певним чином стабiлiзувалися.

«Оренда у офiсних центрах класа А складає близько $20,1, в класi В — $12,2 та у БЦ С-класа — приблизно $9,6», — повiдомляє керiвник департаменту стратегiчного консалтингу компанiї UTG Костянтин Олiйник.
Таку стабiлiзацiю експерт пояснив тим, що за пiдсумками 2022 р. комп’ютернi, iнформацiйнi та телекомунiкацiйнi послуги досягли $3,713 млрд. склавши 40,5% обсягу експорту послуг або 6,96% всього експорту України. Тобто IТ сфера України виявилася досить стiйкою у воєнний час. Навiть незважаючи на складнiсть залучення нових клiєнтiв, скорочення IТ галузi становило лише 7,9%, тодi як загальний експорт товарiв i послуг впав на 34,06%. У цьому роцi спостерiгається продовження тренду.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, незважаючи на позитивний тренд, Костянтин Олiйник наголошує на повiльному продовженнi негативних трендiв на ринку офiсної нерухомостi. До кiнця року аналiтик прогнозує подальше скорочення доходiв комп’ютерних та iнформацiйних послуг, скорочення робочих мiсць, вiдтiк персоналу за кордон, заморожування девелоперської активностi та незначну стабiлiзацiю ставок оренди i вакантностi.

Оставить комментарий