Вы просматриваете: Главная > Статьи > Наступного року на одному з київських озер зроблять пляж — Будівельний портал ПрофіДОМ

Наступного року на одному з київських озер зроблять пляж — Будівельний портал ПрофіДОМ

Наступного року на одному з київських озер зроблять пляж — Будівельний портал ПрофіДОМ

У столицi триває пiдготовка до початку робiт iз розчистки та благоустрою обмiлiлого озера Синє в Подiльському районi. Столична влада планує розпочати роботи на об’єктi не пiзнiше жовтня. Про це повiдомив директор Департаменту захисту довкiлля та адаптацiї до змiни клiмату КМДА Олександр Возний.

«У комунального пiдприємства «Плесо» є розроблений фахiвцями проект, яким передбачається розчистка озера Синє на глибину 5 метрiв, вiдновлення його гiдрологiчного режиму через вiдкриття пiдземних джерел i наповнення водою природним шляхом. Окрiм того, столична влада планує виконати розчищення з’єднувальної протоки та об’єднати озеро в кiльце для зрiвнювання рiвнiв води та запобiгання застою. Основна мета зараз — наповнити озеро водою. Наступного року перейдемо до благоустрою, який передбачає великий пляж та комфортний парк з вело- та бiговими дорiжками з дотриманням усiх вимог з iнклюзивностi», — зазначив Олександр Возний.
За його словами, ревiталiзацiю озера Синє розпочнуть пiсля проходження низки технiчних процедур. Виконавця робiт мають визначити до середини вересня, а самi роботи на об’єктi стартують не пiзнiше жовтня поточного року. Розчистка та благоустрiй водойми фiнансуватиметься зi спецiального фонду, кошти з якого можуть спрямовуватися виключно на природоохороннi заходи.
Олександр Возний нагадав, що, розумiючи критичний стан озера та необхiднiсть його порятунку, Департамент захисту довкiлля та адаптацiї до змiни клiмату КМДА забезпечив внесення робiт щодо цього об’єкта до перелiку природоохоронних заходiв на 2023 р. Також департамент пiдготував проект розпорядження про розподiл коштiв природоохоронного фонду, який передбачав видiлення коштiв на ревiталiзацiю озера. Сам проект неодноразово обговорювався на численних зустрiчах з мiсцевими мешканцями житлового масиву Виноградар, якi опiкуються питанням ревiталiзацiї озера.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, пiсля наукового дослiдження встановили, що причини обмiлiння озера Синього в Подiльському районi столицi мають природний та техногенний характер. До перших належить пiдвищення температури повiтря (а отже зростання випаровування) та замулення джерел живлення, а до причин техногенного характеру — водопониження внаслiдок будiвництва житлового масиву та автомобiльних дорiг, якi стали штучною перешкодою для пiдземних та поверхневих вод.

Оставить комментарий