Вы просматриваете: Главная > Статьи > Договiр оренди на вул. Ярославськiй, 13-Б, розiрвуть — Будівельний портал ПрофіДОМ

Договiр оренди на вул. Ярославськiй, 13-Б, розiрвуть — Будівельний портал ПрофіДОМ

Договiр оренди на вул. Ярославськiй, 13-Б, розiрвуть — Будівельний портал ПрофіДОМ

Мiська влада не давала жодних дозволiв чи погоджень на знесення понад 200-рiчного будинку на Подолi та iнiцiює розiрвання договору оренди й звернення до правоохоронних органiв щодо законностi дiй власника. Про це мер Києва Вiталiй Кличко повiдомив у своєму Telegram-каналi.

«Щодо кричущого випадку знесення понад 200-рiчного будинку на Подолi. На що мiська влада не давала жодних дозволiв чи погоджень. По-перше: я iнiцiюю розiрвання Київрадою договору оренди (вiд 2009 р.) на вул. Ярославськiй, 13-б. Оскiльки приватний власник, всупереч усiм нормам i здоровому глузду, прикрившись листом Мiнкульту, вирiшив, що може паплюжити iсторичну спадщину нашого мiста. По-друге: мiська влада готує звернення до правоохоронних органiв щодо перевiрки законностi дiй власника. По-третє: iнiцiюю ухвалення Київрадою рiшення щодо заборони реконструкцiї та iнших дiй iз будiвлями мiста, яким бiльше 100 рокiв (незалежно вiд того, внесений цей будинок у реєстр чи нi), — без висновкiв мiстобудiвної ради», — наголосив Вiталiй Кличко.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, вiн зазначив, що Верховна Рада в сiчнi остаточно скасувала заборону на мiстобудiвнi, архiтектурнi чи ландшафтнi перетворення, будiвельнi, мелiоративнi, шляховi, землянi роботи без дозволу вiдповiдного органу охорони культурної спадщини на охоронюваних археологiчних територiях, у межах зон охорони пам’яток, iсторичних ареалiв населених мiсць, занесених до Списку iсторичних населених мiсць України.
«I наступне й бiльш глобально: Київ вимагає вiд Верховної Ради нарештi ухвалити в другому читаннi законопроєкт №0895 (вiд 2019 р.), який дозволить мiсцевiй владi примусово викупати у безвiдповiдальних приватних власникiв, повертати у власнiсть громади пам’ятки архiтектури, старовиннi примiщення, якi власники належно не утримують, що призводить до їх руйнування. А потiм на мiсцi пам’яток з’являються торговi центри та багатоповерхiвки. Цей законопроект стосується охорони культурної спадщини всiєї країни», — пiдкреслив Вiталiй Кличко.

Оставить комментарий