Вы просматриваете: Главная > Статьи > Днiпро реалiзовує вже другий етап проекту термомодернiзацiї шкiл та садочкiв — Будівельний портал ПрофіДОМ

Днiпро реалiзовує вже другий етап проекту термомодернiзацiї шкiл та садочкiв — Будівельний портал ПрофіДОМ

Днiпро реалiзовує вже другий етап проекту термомодернiзацiї шкiл та садочкiв — Будівельний портал ПрофіДОМ

Днiпро — перше мiсто в Українi, яке масштабно реалiзовує проект з пiдвищення енергоефективностi бюджетних закладiв. Нинi триває його другий етап.

На 90% роботи завершили у ЗДО №330. Нинi тут майже утеплений фасад та цоколь, замiненi вiкна, встановлено iндивiдуальний тепловий пункт, а також лiчильник.
«Ранiше було прохолодно, бо будiвля стара, 1973 р., були щiлини, через якi проходило холодне повiтря. Нинi ж ми радiємо, що в нас виконують такi масштабнi роботи, дуже вдячнi мерiї Днiпра, адже тепер дiткам буде комфортно та тепло. Ми дуже чекаємо на повернення малечi», — прокоментувала т. в. о. директора ЗДО №330 Ганна Сапунжийська.  
У цiлому за перший етап проекту з пiдвищення енергоефективностi у Днiпрi термомодернiзували 43 садочки та 17 НВК. А за другий етап планують утеплити ще 66 дошкiльних закладiв освiти.
Крiм цього, триває i термомодернiзацiя шкiл. На 70% роботи виконанi у СЗШ №96.
«Десь приблизно у серпнi в нас почались роботи з утеплення фасаду. Наша школа — перша, яка побудована в цьому мiкрорайонi: 1 вересня їй виповнилось 50 рокiв. Тож вона потребувала ремонту та утеплення. Це панельна споруда, i хоча всi вiкна були новi, але товщина стiн не давала ту температуру, яка була потрiбна. А нинi ми вiдчули, що стало приємнiше i теплiше», — прокоментувала директорка КЗО «СЗШ №96» ДМР Наталiя Моргуль.
Нинi тут майже утеплили весь фасад та цоколь. Також замiнили дверi та встановили iндивiдуальний теплорозподiльчий пункт, вiдремонтували ганки. Загалом у рамках першого етапу, який реалiзували ще у 2021 р., у Днiпрi термомодернiзували 35 шкiл. А в рамках другого етапу теплiше стане у 28 навчальних закладах мiста.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, у цiлому Днiпро вже має успiхи та неабияке заощадження пiсля першого етапу цього проекту. Нинi у тих закладах, де провели тепломодернiзацiю, економiя енергоресурсiв сягнула понад 30% у порiвняннi з перiодом до проведення робiт. Також є 5 закладiв, в яких ця економiя склала понад 60%.
На сьогоднi 81 заклад вже термомодернiзований. Для реалiзацiї цього проекту мiсто отримало фiнансування вiд Європейського банку реконструкцiї та розвитку й грант вiд Фонду Схiдноєвропейського партнерства з енергоефективностi та довкiлля. Успiшне впровадження перших двох етапiв iнвестицiйного проекту сприяло подовженню спiвробiтництва Днiпра з ЄБРР.
Тож до кiнця 2024 р. ще 98 бюджетних установ мiста, а саме 66 дитячих садочкiв, 28 шкiл та 4 медичнi заклади, матимуть енергоефективнi будiвлi.
«Другий етап проекту трохи вiдрiзняється вiд першого, адже пiд час його реалiзацiї ми дiйшли висновкiв, що разом з енергоефективними заходами необхiдно здiйснювати супутнi роботи, такi як ремонт вхiдних груп, евакуацiйних сходiв, а також пiдвищення iнклюзивностi закладу. Додатково мiсто отримало грант вiд Фонду Схiдноєвропейського партнерства для забезпечення закладiв, що пiдлягають енергомодернiзацiї, генераторами. У Днiпрi близько пiвтисячi бюджетних комунальних закладiв, усi вони потребують реновацiї та впровадження енергоефективних заходiв, третина з них вже у роботi. Тож ми сподiваємось на успiшну спiвпрацю з ЄБРР i в подальшому», — прокоментувала директорка департаменту iнновацiйного розвитку ДМР Юлiя Павлюк.

Оставить комментарий