Вы просматриваете: Главная > Статьи > Цiни на доставку бетону для вiдбудови мосту в Iзюмi перерахують — Будівельний портал ПрофіДОМ

Цiни на доставку бетону для вiдбудови мосту в Iзюмi перерахують — Будівельний портал ПрофіДОМ

Цiни на доставку бетону для вiдбудови мосту в Iзюмi перерахують — Будівельний портал ПрофіДОМ

25 вересня видання «Нашi грошi» оприлюднило iнформацiю щодо можливого завищення вартостi постачання бетону для реконструкцiї мосту на км 626+260 траси М-03 Київ-Харкiв-Довжанський через рiчку Сiверський Донець. Видання посилалось на офiцiйнi данi сайту Prozorro, де були опублiкованi кошториснi цiни будматерiалiв в контрактi iз ТОВ «Техно-Буд-Центр».

У зв’язку з цим було прийнято рiшення про перевiрку цiн i логiстичної складової доставки бетону до об’єкта. Вiдповiдний лист був направлений керiвництву Харкiвської служби та пiдписаний наказ про проведення позапланового аудиту кошторису для встановлення ринкової вартостi послуг.
На даний момент вже встановлено, що цiна на бетон у офiцiйному кошторисi ТОВ «Техно-Буд-Центр» дiйсно перевищує цiну, яка була надана пiдряднику Службою вiдновлення Харкiвської областi за результатом вiдповiдного аналiзу ринку.
Зокрема, Служба вiдновлення у Харкiвськiй областi надала вiдпускнi цiни на бетон вiдповiдної марки для встановлення цiни у iнвесторському кошторисi, якi вiдповiдають ринковим. Цiна на марку B25 W6 склала 2987 грн./куб. м, а B30 W6 — 3124 грн./куб. м (без ПДВ).
Водночас, логiстична складова доставки до об’єкта була порахована вiдповiдно до усереднених показникiв провiзної плати, затверджених Мiнiнфраструктури. Вона визначає, що витрати на транспортування матерiалiв обчислюють за середнiми показниками вартостi витрат на 1 т вантажу та середньою вiдстанню. Наразi вартiсть перевезення 1 куб. м на 80 км дорiвнює 2870,27 грн./куб. м з ПДВ.
Оскiльки за статистичними даними, ринок пропонує i нижчу цiну, нiж затверджена Мiнiнфраструктури, агентство прийняло рiшення про перевiрку та за потреби — перерахунок цiни.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, вартiсть, яка була надана в оприлюдненому кошторисi, включає не тiльки безпосередньо будматерiал та його доставку, а й загальновиробничi та адмiнiстративнi витрати по реалiзацiї об’єкту. Це передбачено мiжнародною системою CESMM, на яку Агентство вiдновлення перейшло у дорожньому будiвництвi. Це не впливає на вартiсть матерiалу, а лише включає прибуток та загальновиробничi витрати по об’єкту не окремою складовою, а у вартiсть робiт та послуг.
За кошторисом, вiдпускна цiна одного кубометру становить 2987,23 грн., доставка (117,2 км) — 2504,03 грн., всього кошторисна цiна — 5491,26 грн. Також в остаточну вартiсть включенi загальновиробничi витрати — 549,13 грн., адмiнiстративнi витрати — 164,74 грн. та прибуток — 11% — 604,04 грн. Вiдтак цiна, яку надав пiдрядник, дорiвнює 6809,17 грн. (без ПДВ).
Наразi перевiрка кошторисiв та ринкових цiн триває. Якщо її результати встановлять факт завищення цiни на будматерiали, Службою вiдновлення у Харкiвськiй областi будуть вжитi вiдповiднi заходи.

Оставить комментарий