Вы просматриваете: Главная > Статьи > Ціна на первинному ринку в Києві виросла за місяць на 3,6% — Строительный портал ПрофиДОМ

Ціна на первинному ринку в Києві виросла за місяць на 3,6% — Строительный портал ПрофиДОМ

Ціна на первинному ринку в Києві виросла за місяць на 3,6% - Строительный портал ПрофиДОМ

У серпні 2021 р. медіанна ціна в доларовому еквіваленті на первинному ринку нерухомості зросла на 3,6 % в порівнянні з липнем поточного року, та на 6,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

Загальна ситуація на первинному ринку нерухомості

За даними порталу Address.ua, у серпні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 229 дол. США/кв.м, що на 3,6% більше за значення минулого місяця. Даний показник в категорії однокімнатних квартир у серпні виріс в ціні на 3,7%, і склав 1323 дол. США/кв.м. Ціна двокімнатних — 1217 дол. США/кв.м., що на 5,1% більше, ніж в липні 2021 р. Медіанна ціна трикімнатних квартир склала 1 141 дол. США/кв.м.

Ціна на первинному ринку в Києві виросла за місяць на 3,6% - Строительный портал ПрофиДОМ

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за серпень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (498 238 відвідувань за серпень 2021 року).

Структура цін по районах

Одним з найдорожчих районів в столиці, як і раніше залишається Печерський район — 1886 дол. США/кв.м. На другому місці Шевченківський район, де медіанна ціна становить 1676 дол. США/кв.м. Ціна в Голосіївському та Подільському районах склала 1393 дол. США/кв.м. та 1307 дол. США/кв.м. відповідно. В Оболонському районі у серпні 2021р. вартість кв.м. склала 1306 дол. США. Мінімальна ціна — 926 дол. США/кв.м зафіксована в Дніпровському районі.

Ціна на первинному ринку в Києві виросла за місяць на 3,6% - Строительный портал ПрофиДОМ

Попит на столичну нерухомість

У серпні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол. США з часткою запитів 35%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні до 30 000 дол. США з часткою 32% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 — 50 000 дол. США у серпні 2021 р. склав 29% запитів до бази даних порталу, від 70 000 дол. США і вище – 4%.

Ціна на первинному ринку в Києві виросла за місяць на 3,6% - Строительный портал ПрофиДОМ

Попит на однокімнатні квартири у серпні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 47% запитів до бази даних порталу Address.ua. Двокімнатними квартирами цікавились 40% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 12% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

Ціна на первинному ринку в Києві виросла за місяць на 3,6% - Строительный портал ПрофиДОМ

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії квартир від 50 м2 до 80 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 36% від загальної кількості. Квартири від 35 м2 до 50 м2 цікавлять 33% претендентів. 25% цікавляться квартирами до 35 м2. Відсоток запитів на квартири площею від 80 м2 склав 6%.

Ціна на первинному ринку в Києві виросла за місяць на 3,6% - Строительный портал ПрофиДОМ

За даними порталу Address.ua, у серпні 2021 року найбільший інтерес у покупця викликав Голосіївський район столиці. Частка переглядів оголошень в цьому районі склала 28% від загальної кількості переглядів. Далі в пріоритеті покупця Дарницький район, із часткою переглядів 12%. Дніпровський та Шевченківський райони – 11%, Печерський район — 10%. Оболонським районом цікавляться 5% покупців. Найменше покупець цікавиться первинної нерухомістю в Подільському та Деснянському районах.

Ціна на первинному ринку в Києві виросла за місяць на 3,6% - Строительный портал ПрофиДОМ

Розподіл ринку нерухомості

У серпні залишився високий попит на первинну нерухомість. Розподіл попиту між первинним і вторинним ринками був наступним: 74% користувачів порталу Address.ua цікавилися покупкою нерухомості на первинному ринку і 26% на вторинному.

Ціна на первинному ринку в Києві виросла за місяць на 3,6% - Строительный портал ПрофиДОМ

Коментар експерта

Роман Герасимчук, директор City Development Solutions.

«На первинному ринку житлової нерухомості Києва зберігається позитивна динаміка цін — квартири в новобудовах подорожчали на 3,6%. Основне подорожчання в серпні 2021 року припало на 2-кімнатні квартири, щодо яких зберігається умовний дефіцит — в 2021 році на них припадало 40-45% попиту, в той час як в більшості київських проектів питома вага 2-кімнатних квартир в квартирографії становить менше 40%.

З точки зору географії цін найкращий результат показали Голосіївський, Святошинський та Шевченківський район, медіанна ціна в яких виросла на 4-5%. Негативна динаміка медіанної ціни відзначена в Оболонському та Печерському районі. І якщо у випадку з Оболонським районом мова йде скоріше про коригування після тривалого періоду швидкого зростання цін, то рівень цін на житло в центральному діловому районі столиці незначно знижується вже впродовж 4 місяців, що є тривожним знаком для девелоперів проектів преміального класу.

У структурі попиту в серпні лідирували квартири вартістю $ 50-70 тис. — це на сьогоднішній день найбільш масовий сегмент ринку.

Таким чином, можна говорити про збереження тенденції до зростання ринку при збереженні ключових чинників зростання цін — зростання добробуту населення, подорожчання собівартості будівництва і збереження попиту на первинну нерухомість».

Висновки:

  • у серпні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 229 дол. США/кв.м, що на 3,6% більше за значення минулого місяця.
  • На зростання цін перш за все впливає подорожчання вартості будівництва: зросла вартість будівельно-монтажних робіт, комплектуючих, а також, собівартість будівельних матеріалів на 30-40%, — повідомляє НБУ.
  • За рік медіанна ціна квадратного метра на первинному ринку столиці збільшилась на 6,8%.
  • Попит на однокімнатні квартири у серпні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 47 % запитів від користувачів, які шукають нерухомість для покупки.
  • Найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол. США з часткою запитів 35%.
  • Категорія квартир від 50 м2 до 80 м2, була самою затребуваною у серпні 2021 р. Частка таких запитів до порталу Address.ua становить 36%.
  • Знову ми спостерігаємо високий попит на первинну нерухомість. 74% претендентів цікавилися нерухомістю на первинному ринку і 26% цікавилися покупкою нерухомості на вторинному ринку.
  • Можна сміливо говорити про збереження тенденції до зростання ринку при збереженні ключових чинників зростання цін — зростання добробуту населення, подорожчання собівартості будівництва і збереження попиту на первинну нерухомість, — відзначив Роман Герасимчук.
  • У серпні 2021 року до продажу пропонувалися квартири в 264 житлових комплексах, представлених в базі даних порталу Address.ua

Оставить комментарий