Вы просматриваете: Главная > Статьи > Чи вистачить Україні будівельних матеріалів для післявоєнної відбудови? — Строительный портал ПрофиДОМ

Чи вистачить Україні будівельних матеріалів для післявоєнної відбудови? — Строительный портал ПрофиДОМ

Чи вистачить Україні будівельних матеріалів для післявоєнної відбудови? - Строительный портал ПрофиДОМ

Як стало відомо Будівельному порталу ProfiDom.com.ua, 27 квітня 2022 року, за сприянням Конференції Будівельників України, до ефіру всеукраїнського телемарафону «Єдині новини», приєднався Богдан Рублюк, член ради директорів КБУ, комерційний директор Групи компаній Fomalgaut, з яким обговорили ряд питань щодо можливостей післявоєнної відбудови.

Вже понад 100 000 українців залишили повідомлення в додатку ДІЯ про зруйноване або частково понівечене власне майно через воєнні дії російського агресора, а тому масштаби відбудови житлового фонду, очевидно, будуть колосальними. Як Україна пройде цей етап, і чи готові взяти цей виклик на себе вітчизняні будівельні компанії та виробники будівельних матеріалів, йдеться нижче в інтерв’ю.

«Як і для більшості українських виробників, березень став найскладнішим періодом, адже виробництво повністю зупинилося, а вся країна працювала на захист і оборону. І хоча у квітні ми відчули невелике пожвавлення у межах росту реалізації до 10%, та це більше був заклик до відновлення, а ніж повноцінна робота підприємств, як це відмічається традиційно у розпал будівельного сезону.

Сьогодні на відновлення будівельного ринку вагомий вплив мають дві речі: 1. бойові дії, які до сих пір не припиняються майже по всій території країни; 2. надання відповідної фінансової допомоги з боку держави саме для підтримки бізнесу. Разом з тим, зараз держава максимально спрощує процедури для будівельного ринку (видання ліцензій на будівельні роботи, землевідведення), адже ще в лютому була готова більшість виробників і підрядних компаній, що були залучені до наступного етапу «Великого будівництва».

Щодо ситуації з ринком будівельних матеріалів, однозначно ми спостерігатимемо їх дефіцит і суттєве зростання цін, головним чином через здорожчання імпорту сировинних компонентів, хімічних домішок і високу вартістю енергоносіїв. Якщо вартість будівельних матеріалів і залишається зараз незмінною, то це тільки завдяки наявності продукції на складах.

Оскільки ми прогнозуємо зростання долі будівництва ВВП з 3% у 2021 році до 5-8% у 2022 році, саме будівельна галузь має стати тим драйвером економіки України, котрий впливатиме на ключові процеси відбудови: збільшення робочих місць, завантаження виробництва, збільшення нових житлових об’єктів. Наразі, Кабмін формує перелік так званого критичного імпорту для українських підприємств з метою ухвалити можливість відміни податків на сировинні компоненти іноземного походження. Адже державна ініціатива відбудови «дешевих» квадратних метрів не можлива без відповідних цінників на будівельну продукцію. Вже зараз ми прогнозуємо зростання вартості квадратних метрів до 40%», – прокоментував Богдан Рублюк.

Будемо вірити, що наша держава і надалі демонструватиме позитиві тенденції щодо вибору правильного вектору на шляху до швидкої відбудови нашої країни.

Слава Україні!

Разом до перемоги!

Оставить комментарий